E-POTVRDE ZA UČENIKE

Potvrda o statusu učenika dostupna je u e-Dnevniku

Od sada potvrdu o statusu učenika možete preuzeti iz aplikacije e-Dnevnik

Ovom je e-uslugom omogućeno izdavanje potvrda o trenutnom statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola.

Prijava se vrši AAI identitetom (za učenike, podaci kojima ulazite u e-Dnevnik)

ili

pristupnim podacima u sustavu e-Građani (roditelji preko ePass korisničkog imena i lozinke, bankovnih tokena ili mobilnih aplikacija, smart kartica, elektroničke osobne iskaznice – eOI itd.)

Korisnik pored svog imena s desne strane, u izborniku, može uz ostale podatke, vidjeti i novu rubriku Ispis potvrda.

Odabirom navedene rubrike otvara se sučelje gdje se bira ime učenika i svrha dobivanja potvrde (u padajućem izborniku), npr.:

• ostvarivanja prava na učenički prijevoz
  • sezonsko zapošljavanje učenika – za rad preko učeničkog servisa
  • ostvarivanja prava na dječji doplatak
  • smještaja u učeničkom domu
  • stipendiranja
  • ostvarivanja prava na socijalnu pomoć
  • i drugo.

Potvrde se spremaju u mapu Moje potvrde i od tamo se mogu ponovno dohvaćati.
Ova potvrda vrijedi u digitalnom obliku (pravovaljana je), ali i kao isprintani dokument do 3 mjeseca.

Potvrde izdane putem ovog portala zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima.

Potvrda ima elektronički pečat te je nije potrebno dodatno ovjeravati u školi.

*UČENICI PUTNICI - MEĐUMJESNI PRIJEVOZ

Potvrde 75% (za ostvarivanje prava na sufinaciranje međumjesnog javnog prijevoza na temelju odluke Vlade RH) - tzv. Žute potvrde, i dalje se izdaju u tajništvu škole.